Sevgilisini 2 saat boyunca darp edip 5 yerinden bıçaklayan doktorun 20 yıla kadar hapsi istendi

Olay, 24.07.2022 tarihinde merkeze bağlı Yeni Mahalle’de meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, bir hastanede doktor olan S.B. ve sevgilisi Dilan Tali (25) akşam yemeğinde bir ortaya geldi. Tali yemekten sonra cüzdanı ve kimliğini almak için S.B.’nin meskenine geçti. Tali burada adeta dehşeti yaşadı. Yemekte çıkan kıskançlık tartışması konutta şiddete döndü. S.B., Tali’ye yumruk attı ve bıçağı sırtına sapladı. 2 saat boyunca şiddet gören ve 5 yerinden bıçaklanan Tali, bir fırsatını bularak konuttan çıktı ve komşulara sığındı.

 Ardından haber verilmesi üzerine olay yerine sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Yaralı bayan, ambulansla Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis tarafından gözaltına alınan ve süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen S.B. nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Elazığ Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek olan davada savcı mütalaasını hazırladı. Mütalaada S.B.’nin TCK’nın 82/1.f , 35 unsuru mucibince ‘Kadına karşı öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden cezalandırılması talep edildi. Böylece S.B.’nin 13 yıldan 20 yıla kadar mahpusu istendi.

“OLAY ANINDA ALKOLLÜ OLDUĞUM İÇİN DİLAN’IN NERELERİNDEN YARALANDIĞINI HATIRLAMIYORUM”

Olaya ait S.B.’nin savcılıkta verdiği söz ortaya çıktı. S.B. sözünde, “İkametime geçtikten sonra almış olduğumuz alkolün de tesiriyle salondaymışım. Bir anda baş aldığım darbeyle uyandım ve Dilan’ı gördüm. Dilan bana ‘sen beni nasıl kafede bırakıp gidersin’ biçiminde telaffuzlarda bulunarak bana vuruyordu. Ortamızda tartışma çıktı. Dilan sonlanarak mutfakta bulduğu yemek bıçağını alarak üzerime hakikat geldi ve bana ‘Haysiyetsizsin, adam değilsin’ biçiminde kelamlar sarf ediyordu. Hatta elinde bulunan bıçak ile kendi saçını tutarak kesti. Bana karşı sarf etmiş olduğu ağır hakaretlerden ötürü sonlanarak Dilan’ın elindeki bıçağı aldım. Korkutmak maksadıyla Dilan’a yönelik birkaç kere salladım. Olay anında alkollü olduğum için Dilan’ın nerelerinden yaralandığını hatırlamıyorum. Dilan bağırdığı için açık olan camı kapatmaya yöneldiğimde Dilan ikametten ayrılarak karşı komşuya sığındı” dedi.

 

SAVUNMASINA PRESTİJ EDİLMEDİ

Savcı tarafından sunulan mütalaada, “Şüpheli S.B.’nin sevgilisi müşteki Dilan Tali’yi bıçak ile hayatı bölgesinden öldürme kastı ile yaralamak sureti ile isnat olunan TCK’nın 82/1.f , 35 unsurunda düzenlenen ‘Kadına karşı öldürmeye teşebbüs’ hatasını işlediği, her ne kadar kuşkulu alınan tabirinde birinci olarak bıçakla kendisine saldıranın Dilan Tali olduğunu kendisine yönelik hakaretlerinden ötürü sonlanarak bıçağı eline aldığını beyan etmiş ise de S.K.’nin TCK 29/1 çerçevesinde haksız tahrik kararlarından yararlanmak için yapılan savunmasına prestij edilmeyeceği, S.B. tabirinde kendisi uyurken başına aldığı darbeyle uyandığını, uyandığında Dilan Tali’nin kendisinin vurduğunu ve kendisine bıçakla saldırdığını beyan etmiş ise de S.B.’nin aldırılan doktor raporunda kafasına aldığı darbeye ait bir yaralanmanın belirtilmediği yalnızca raporda sağ kaş medialinde 5×1 cm’lik hiperemi, sol göz inferomedialinde 0,5×0,1 cm ebadında abrazyon her iki kolda ve ön kolda sağ göğüs inferolateralinde ve sağ tibia önünde türlü sayı ve ebatlarda abrazyon mevcut olduğunun belirtildiği bu haliyle S.B.’nin TCK 29/1 çerçevesinde haksız tahrik kararlarından yaralanmak için yapılan savunmasına prestij edilmeyeceği, buna karşılık Dilan Tali’nin alınan tabirinde her ne kadar S.B.’ye saldırmadığını beyan etmiş ise de müştekinin doktor raporunda yaralanmasının sabit olduğu, Dilan Tali’nin S.B. tarafından bıçakla taarruza uğraması üzerine akının devam etmemesi için ve akın defetmeye çalışırken yapmış olduğu karşı savunma sırasında S.B.’nin raporda belirtildiği formda türlü yerlerinde abrazyon oluşturacak nitelikte yaralanmasının hayatın olağan akışına uygun olduğu” sözleri yer aldı.

“S.B.’NİN YARGILANMASININ YAPILARAK CEZALANDIRILMASINA KAMU İSMİNE SAV VE TALEP OLUNUR”

Mütalaanın devamında “Şüpheli Dilan Tali’nin mahkemenizce yargılanmasının yapılarak aksiyonuna uyan TCK 86/2 unsurunda düzenlenen kolay yaralama aksiyonunu TCK 25/1 unsuru yeterince legal savunma çerçevesinde işlemesi nedeniyle ceza verilmesine yer olmadığına, kuşkulu S.B.’nin mahkemenizce yargılanmasının yapılarak hareketine uyan TCK’nın 82/1.f , 35 unsuru yeterince cezalandırılmasına kamu ismine argüman ve talep olunur” denildi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir