Hocalı Soykırımı 32. yıldönümü Manisa’da anıldı

MANİSA (İGFA) – Manisa Kültür Merkezi Fuaye alanında ki Fotoğraf Standı öncesinde, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü’ye nezaket ziyareti gerçekleştiren heyet, STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri, Büyükşehir Belediye yetkilileri ile gençlerin iştirak sağladığı Stant sonrasında, Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile Prof Ümit Doğay Arınç Konferans Salonunda Program gerçekleştirdi. Program öncesi Rektör yardımcısı Prof Dr. Kadir Ay ve Genel Sekreter Erhan Doğan’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Bakü Devlet Üniversitesi Profösürü Avukatlar Koleji Akademisi Rektörü Amir Aliyev ile Doç.Dr İrfan Murat Yıldırım’ın konuşmacı olarak iştirak sağladığı Konferans, Soykırıma ilişkin Fotograf Standı ile başladı.
Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği liderinin açılış konuşması sonrasında Rektör yardımcısı Prof Dr Kadir Ay, Hocalı Soykırımına değinerek konferasın gerçekleşmesinde katkı sunan herkese teşekkür etti.
Konuşmacı Akademisyenlerin, Hocalı Soykırımı hakkında anlatımları duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Öğrencilerin, Sivil Toplum kuruluşlarının ilgi gösterdiği Konferans, plaket sunumu ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir