ABD-Türkiye İş Konseyi’nin yeni başkanı Hamdi Ulukaya

ABD Ticaret Odası’na bağlı ABD-Türkiye İş Kurulu’nun yeni liderinin, Chobani’nin Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Hamdi Ulukaya’nın olacağı duyuruldu.

ABD Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamada, Ulukaya’nın, ABD-Türkiye İş Konseyi’nin yeni başkanı olarak görev yapacağı bildirildi.

AA’nın haberine nazaran açıklamada görüşlerine yer verilen ABD Ticaret Odası Başkanı Suzanne Clark, “Chobani ve CEO’su Hamdi Ulukaya, Amerikan ve Türk iş etraflarının ortak teşebbüsçü ruhunu temsil ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Ulukaya’nın dinamik liderliğini ve inovasyona olan bağlılığını ikili bağlantılara taşıyacağını aktaran Clark, ABD ve Türkiye ortasındaki ticaret ile yatırım ilerlemeye devam ederken ve şubat ayındaki yıkıcı zelzelelerin akabinde toparlanma gayretleri hızlanırken ABD Ticaret Odası’nın Ulukaya ile birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini kaydetti.

Chobani CEO’su Hamdi Ulukaya da iş başkanları olarak kesimlerin ve toplulukların, geleceği şekillendirme gücü ve sorumluluğuna sahip olduklarını belirtti.

Ulukaya, “Olumlu değişimi yönlendirmek ve herkes için daha adil ve sürdürülebilir bir dünya yaratmak için ortak bilgimizi ve kaynaklarımızı kullanmak ve iş birliği yapmak için ABD-Türkiye İş Kurulu’na katılmaktan onur duyuyorum” sözünü kullandı.

Hamdi Ulukaya, iş kurulunun; Türkiye ve ABD halklarını bir ortaya getirmenin, ilişkiler kurmanın ve iki ülke için müreffeh bir alaka geliştirmenin güçlü ve tesirli bir yolu olarak hizmet ettiğini kaydetti.

ABD Ticaret Odası, ABD-Türkiye İş Konseyi’ni, eski Coca-Cola’nın Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent ile 16 Mayıs 2013’te kurmuştu.

ABD-Türkiye İş Kurulu’nun her iki ülkede ticaret ve yatırım yapan 100’den fazla ABD’li ve Türk üye şirketi bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir